Фотозвіт з семінару: «Автоматизація перевірки кошторисної документації за допомогою сучасного програмного забезпечення». 15-16 травня 2013 року, Пуща-Водиця

15-16 травня 2013 року відбувся семінар кошторисників, організатором якого виступила компанія „Будівельні технології” за участю компанії-розробника програмного забезпечення „Computer Logic Group”.

У роботі семінару взяли участь користувачі лінійки програмних продуктів «Будівельні технології - КОШТОРИС» фірми ТОВ «Computer Logic Group», представники служб замовника державної та приватної форм власності, генпідрядні організації та просто зацікавлені особи.

Традиційно, основними питаннями семінару були питання ціноутворення на всіх стадіях, що виникають у зв'язку із запровадженням нових нормативних документів.

День перший

Першим прозвучав виступ Директора з наукової роботи Асоціації «Всеукраїнська Спілка виробників будівельних матеріалів та виробів» Бобунової Олени Георгіївни. Доповідь була присвячена темі гармонізації європейських будівельних стандартів в Україні та країнах СНД. Практика, проблеми та перспективи розвитку.

З доповіддю на тему: "Інформаційна Довідкова Система «БУДСТАНДАРТ» - сучасні технології забезпечення підприємств будівельного комплексу нормативно-технічною документацією, нові можливості, перспективи розвитку" виступила керівник напряму електронних інформаційно-правових систем ТОВ «Computer Logic Group» Богомаз Євгенія Геннадіївна

З доповіддю "Методика підготовки кошторисної документації при коригуванні проектів будівництва, що підлягають перезатвердженню", виступила провідний спеціаліст ТОВ «Будівельні Технології» Грудіна Алла Валеріанівна

Виступ першого заступника директора ДП «Укрдержбудекспертизі» Берендєєвої Олени Василівни було направлено на інформування учасників семінару про останні законодавчі акти, пов'язані з діяльністю експертних організацій та порядок проведення експертизи. Олена Василівна після доповіді приділила час учасникам семінару і відповіла на питання, що їх цікавлять.

Як навчальний виступ прозвучала доповідь про спеціальні функції перевірки кошторисної документації, розроблені «Computer Logic Group», технології автоматизації перевірки цін на матеріально-технічні ресурси.

Ця методика суттєво спрощує процес підготовки конкурсних торгів та багаторазово прискорює процес оцінки пропозицій претендентів.

День другий

З доповіддю про актуальні питання укладання міжнародних договорів підряду у будівництві виступила Цифра Тетяна Юріївна науковий співробітник відділу економіки, управління та організації будівництва ДП “Науково-дослідний інститут будівельного виробництва” Мінрегіонбуду України

РОЗРОБКА І ПОГОДЖЕННЯ ІНДИВІДУАЛЬНИХ ЕЛЕМЕНТНИХ КОРИСТУВАЛЬНИХ НОРМ І СОУ ДЛЯ БУДІВЕЛЬНО-МОНТАЖНИХ І РЕМОНТНО-БУДІВЕЛЬНИХ РОБОТ, ЯКІ ВИКОНУЮТЬСЯ З ЗАСТОСУВАННЯМ СУЧАСНИХ ТЕХНОЛОГІЙ, ТЕХНІКИ ТА МАТЕРІАЛІВ" з такою доповіддю виступила Терещенко Лариса Василівна, Старший науковий співробітник Науково-дослідного інституту будівельного виробництва

Надзвичайний інтерес викликав виступ заступника начальника управління, начальника відділу управління генпідрядом ХК „Київміськбуд” Фоміної Інни Петрівни. На досвіді однієї з найбільших генпідрядних організацій Інна Петрівна розповіла про актуальні питання, що виникають на всіх стадіях визначення вартості будівельних робіт у зв'язку із змінами законодавства та нормативних документів щодо ціноутворення. У доповіді також пролунав короткий аналіз нової нормативної бази

Доповідь: Наслідки відхилень від нормативно-законодавчих актів, що призводять до необхідності проведення судових експертиз та експертних досліджень

Лектор: Бондар В. П. доктор економічних наук, професор, член академії економічних наук України, головний судовий експерт-економіст, експерт з питань інтелектуальної власності, Керуючий партнер Міжнародної аудиторської компанії HLB Ukraine

З характеристикою відомчої системи ціноутворення та визначення напрямків для її вдосконалення розповідав Безуглий Артем Олександрович – заступник директора з наукової роботи ДП «Державний дорожній науково-дослідний інститут імені М.П. Шульгіна». Окрема увага була приділена схемою розробки та погодження індивідуальних нормативів для підприємств даного відомства, а також для підприємств будівельного комплексу.

Для автоматизованого аналізу витрачених на будівництвах коштів із виділенням усіх статей витрат у ПК «Будівельні технології - КОШТОРИС» розроблено унікальну функцію «Зведена відомість». Про формування «Зведеної відомості» витрати ресурсів, обсягів виконаних робіт та вартісних показників об'єктів будівництва з можливістю їх групування за об'єктами, замовниками, підрядниками та договорами розповів директор ТОВ «Будівельні технології» Яременко К.С.

Його наступний виступ був присвячений опису модуля експорту кошторисної документації ПК «Будівельні Технології - КОШТОРИС» у програму календарного планування MS Project, однієї з останніх розробок „Computer Logic Group”

На завершення дводенного семінару було проведено майстер-клас зі складання кошторисів на проектно-вишукувальні роботи за допомогою ПК «Будівельні технології – КОШТОРИС» ПВР. Були представлені ази роботи з програмою та методика розрахунку договірної ціни у зв'язку із зміною рекомендованого рівня заробітної плати. Майстер-клас проводила спеціаліст із розрахунку вартості проектно-вишукувальних робіт ТОВ «Будівельні технології» Яременко Ольга Костянтинівна.

На загальну думку учасників семінар вдався, програма була насиченою, доповіді були цікавими та слухачі отримали ту інформацію, яка їх цікавила.

Онлайн Чат