Семінар: «Автоматизація перевірки кошторисної документації за допомогою сучасного програмного забезпечення». КНУБА, 18-19 квітня 2012 року

Фотозвіт з семінару:
«Автоматизація перевірки кошторисної документації за допомогою сучасного програмного забезпечення».

18-19 квітня відбулася Всеукраїнська конференція під егідою
 Київського національного університету будівництва та архітектури.

 Організатором семінару виступила компанія „Будівельні технології”
за участю компанії-розробника програмного забезпечення „Computer Logic Group”.

У роботі семінару взяли участь користувачі лінійки програмних продуктів «Будівельні технології - КОШТОРИС» фірми ТОВ «Computer Logic Group», представники служб замовника державної та приватної форм власності, генпідрядні організації, а також просто зацікавлені особи.< /p>

Традиційно, основна увага приділялася перевірці кошторисної документації з боку служб замовників, а також формуванню та підготовці цієї документації. Крім того, виступали представники контролюючих служб та експертних організацій з цікавими доповідями на відповідну тематику.

День перший

Зі вступним словом до учасників семінару звернувся проф. Гойко Анатолій Францович  завідувач кафедри економіки будівництва  КІСІ.  Професор відзначив високу актуальність тематики семінару та подякував організаторам за допомогу в організації цього заходи.

Першим виступив Костянтин Костянтинович Іпатов – заступник начальника відділу контролю у сфері будівництва  Державної фінансової інспекції  у м. Києві. Виступ був вельми інформативним та цікавим. Після доповіді присутні слухачі у неформальній обстановці змогли поставити практичні питання, що їх цікавлять, щодо проведення перевірок контрольно-ревізійними службами та іншими структурами, що перевіряють.

 

Про нюанси розрахунку загальновиробничих витрат при різних системах оподаткування підприємства, а також перспективи зміни податкового законодавства доповідала Цифра Тетяна Юріївна – старший викладач кафедри економіки будівництва Київського національного університету будівництва та архітектури.

 

Виступ першого заступника директора ДП «Укрдержбудекспертизі» Берендєєвої Олени Василівни було направлено на інформування учасників семінару про останні законодавчі акти, пов'язані з діяльністю експертних організацій та порядок проведення експертизи. Олена Василівна після доповіді приділила час учасникам семінару та відповіла на питання, що їх цікавлять.

 

на семінарі виступав Голова правління Асоціації експертів будівельної галузі Власенко Ігор Миколайович з доповіддю про атестації окремих виконавців робіт. Ця тематика дуже актуальна у зв'язку з кардинальними змінами системи ліцензування як будівельних та проектних робіт.

Так, згідно з роз'ясненнями Ігоря Миколайовича, з 1 липня 2012 року обов'язково маємо сертифікуватися:

  • архітектори,

  • експерти,

  • інженери технагляду,

  • інженери-проектувальники в розділах:

    • забезпечення механічного опору та стійкості,

    • дотримання правил пожежної, техногенної безпеки,

    • забезпечення безпеки життя та здоров'я людини та захист навколишнього природного середовища,

    • забезпечення безпеки експлуатації, захист від шуму,

    • забезпечення економії енергії.

Кошторисники обов'язкової сертифікації поки що не підлягають - лише експерти.

Додатково повідомляємо про останні роз'яснення  з якими можна ознайомитись на сайті Мінрегіонбуду

Роз'яснення щодо сертифікації

 

Як навчальний виступ пролунали дві доповіді директора  ТОВ «Будівельні технології» Яременка Костянтина Сергійовича про постачальників цін на ресурси, створення власних постачальників, читання прайс-листів та занесення їх до ПК «Будівельні технології - КОШТОРИС». А також про спеціальні функції перевірки кошторисної документації, розроблених «Computer Logic Group», технології автоматизації проведення тендерів та ціни на матеріально-технічні ресурси.

Дана методика суттєво спрощує процес підготовки конкурсних торгів та багаторазово прискорює процес оцінки пропозицій претендентів.

День другий!

Другий день семінару було відкрито виступом Бобунової Олени Георгіївни директором з наукової роботи «Всеукраїнська Асоціація виробників будівельних матеріалів та виробів». Олена  Георгіївна подала цікаву інформацію про стан нормативної будівельної бази галузі та перспективи її розвитку шляхом інтеграції стандартів з європейськими нормативними документами.

Оплесками   закінчився виступ керівника напряму електронних інформаційно-правових систем компанії-розробника «Computer Logic Group» Наумової Євгенії.  Учасники семінару познайомилися з   технологією забезпечення підприємств будівельного комплексу нормативно-технічної документації за допомогою Інформаційної Довідкової Системи „БУДСТАНДАРТ”, а також із внесеними протягом останнього року змінами до Системи.

Надзвичайний інтерес викликав виступ заступника начальника управління, начальника відділу управління генпідрядом ХК „Київміськбуд” Фоміною Інни Петрівни. На досвіді однієї з найбільших генпідрядних організацій Інна Петрівна розповіла про використання первинної виробничої документації як доказової бази при взаємодії із замовниками, а також відповіла на запитання що виникли в учасників семінару в окремих випадках.

Матеріали виступу передані зацікавленим слухачам.


 

З характеристикою відомчої системи ціноутворення та визначення напрямів для її вдосконалення розповідав Бездуглий Артем Олександрович – заступник директора з наукової роботи  ДП «Державний дорожній науково-дослідний інститут імені М.П. Шульгіна». Окрему увагу було приділено схемі розробки та погодження індивідуальних нормативів для підприємств цього відомства.

 

Для автоматизованого аналізу витрачених на будівництвах коштів з виділенням усіх статей  витрат на ПК «Будівельні технології - КОШТОРИС» розроблено унікальну функцію «Зведена відомість». Про формування «Зведеної відомості» витрати ресурсів, обсягів виконаних робіт та вартісних показників  об'єктів будівництва з можливістю їх групування за об'єктами, замовниками, підрядниками та договорами розповів директор ТОВ «Будівельні технології» Яременко К.С.

 

Дуже важливим і вельми актуальним питанням є передача обмінних файлів формату ІБД (інформаційний блок даних). Про правильне формування та коректному читанні даних файлів розповідала Лаврова Натела Юріївна – головний спеціаліст ТОВ «Будівельні технології»..

 

По завершенню дводенного семінару  було проведено майстер-клас  по складанню кошторисів на проектно-вишукувальні роботи за допомогою ПК «Будівельні технології – КОШТОРИС» ПВР. Були представлені ази роботи з програмою та методика розрахунку договірної ціни у зв'язку зі зміною рекомендованого рівня заробітної плати. Майстер-клас проводила спеціаліст з розрахунку вартості проектно-вишукувальних робіт ТОВ «Будівельні технології»  Яременко Ольга Кстантинівна.   

 

На загальну думку учасників семінар вдався, доповіді були цікавими та слухачі отримали ту інформацію, яка їх цікавила.

Компанії - організатори семінару дякують учасникам семінару.
Співпраця з головним будівельним ВНЗ України вже стає традицією.
До зустрічі на наступних семінарах!

Онлайн Чат