Цикл виїзних безкоштовних семінарів з кошторисного ціноутворення для підприємств дорожньої галузі України

З 21 по 23 вересня компанія Будівельні Технології прийняла участь у серії безкоштовних виїзних семінарів семінари з питанням кошторисного ціноутворення, організованих ДП ДерждорНДІ ім. Н.П. Шульгіна. Мета - сприяти підвищенню кваліфікаційного рівня фахівців дорожніх організацій, запобігти помилкам та порушенням, які можуть виникнути при визначенні вартості дорожніх робіт, а також ознайомити спеціалістів з новими унікальними функціональними можливості програмного комплексу для визначення вартості дорожніх робіт Технології - КОШТОРИС".

21 вересня відбувся семінар у м. Житомир.

За збігом обставин, серія семінарів з областей України, яка проводилась у 2009 році році, також починалася з Житомира.Цикл семінарів для підприємств дорожньої галузі України щодо навчання технології використання програми «Будівельні Технології – СМЕТА»

Семінар проводився для спеціалістів служби автомобільних доріг в області, облавтодору, його філій, приватних та проектних підприємств. Фахівці зазначили, що система ціноутворення у будівництві є надто зарегульованою, складною, із зайвою деталізацією всіх складових видатків. Крім того, суперечливість та неоднозначність окремих положень стандартів ціноутворення призводить до різного трактування учасниками інвестиційного процесу та контролюючими органами порядку ціноутворення. Незважаючи на те, що ІДС «БУДСТАНДАРТ : Дорожня галузь» у Житомирській області використовується повсюдно, Житомирська область не може похвалитися ефективним використанням галузевої програми визначення вартості дорожніх робіт "Будівельні Технології - КОШТОРИС". Це пояснюється високою плинністю кадрів, нестачею коштів на впровадження сучасного ПЗ. Разом з тим, обговорення демонстрації нових аналітичних фукцій програми "Будівельні Технології - КОШТОРИС" вселяє оптимізм щодо можливостей його впровадження. Програма "Будівельні технології - КОШТОРИС" дозволяє для замовника миттєво виявляти відхилення від кошторисної документації (інвесторської або «очікуваної вартості») тендерної пропозиції потенційного учасника по всім складовим вартості дорожніх робіт із формуванням відповідних звітів. Для підрядника модуль "Зведена відомість" – дозволяє оперативно отримувати зведену інформацію щодо всіх актів приймання виконаних підрядних робіт за будь-який період часу та здійснювати аналітичні вибірки по всіх складових вартості дорожніх робіт (обсягами робіт, матеріалам, машинам та механізмів, перевезень, прямих і додаткових витрат, кошторису) у розрізі Замовників, Субпідрядників, Договорів, Будівництв.

22 вересня 2016 року було проведено семінар у м. Рівне.

Розглянули цілу низку питань: основні положення національних та галузевих стандартів з ціноутворення, порядок розрахунку кошторисної заробітної плати, моніторинг цін на дорожньо-будівельні матеріали, типові порушення, які допускають учасники інвестиційного процесу щодо вартості дорожніх робіт та шляхи їх запобігання, застосування сучасних електронних бібліотек нормативних документів тощо. Говорили про те, що роль інженера-кошторисника в організації надзвичайно велика: саме від нього залежить прибутковість підрядної організації та ефективність здійснених витрат замовником. А запорукою успішної роботи інженера-кошторисника є застосування сучасних інструментів та засобів отримання інформації. З програм були представлені сучасні можливості програми "Будівельні Технології - КОШТОРИС" та електронної бібліотеки нормативних документів ІДС «БУДСТАНДАРТ : Дорожня галузь» та її онлайн-версії «БУДСТАНДАРТ - online». Приємно було чути позитивні відгуки: «У порівнянні з іншими програмами «для домогосподарок», БТК – для професіоналів».

23 вересня 2016 року було проведено завершальний семінар циклу у Львові.

У семінарі взяли участь фахівці-кошторисники служби автомобільних доріг у Львівській області, Львівського облавтодору та його філій, підрядних організацій.

На семінарі була освітлена ціла низка питань, серед яких основні:

  • огляд останніх змін у національних та галузевих стандартах щодо ціноутворення, моніторинг цін на основні дорожньо-будівельні матеріали;
  • основні нововведення в кошторисних нормах на дорожні роботи;
  • порядок розробки та узгодження стандартів організації України (СОУ) щодо кошторисного нормування, індивідуальних кошторисних норм у дорожньому господарстві;
  • огляд аналітичних функцій програми "Будівельні Технології - КОШТОРИС", розроблених на замовлення ВАТ ДАК «Автомобільні Дороги України» та інших корпоративних замовників;
  • електронна бібліотека нормативних документів ІДС «БУДСТАНДАРТ : Дорожня галузь» та її онлайн-версія «БУДСТАНДАРТ - online»;

  • особливості визначення вартості проектно-вишукувальних робіт на будівництво автомобільних шляхів загального користування та транспортних споруд.
 

Дякую всім, хто був з нами на виїзних семінарах, за Ваші цікаві питання, професійну дискусію та до нових зустрічей на наступних заходах.

(У статті використані матеріали публікацій Артема Безуглого).

Онлайн Чат